Człowiek z...

Cisza na planie! Kamera! Akcja!
Moment, moment! Skąd się wziąłem? Jestem Wesoły R..., a tak na poważnie już blisko 20 lat zajmuję się grafiką reklamową prowadząc własne studio graficzne. Poznań jest miejscem, gdzie znajduje się moje biuro. Duża rozpiętość zleceń reklamowych, parę lat temu przybliżyła mnie do pracy nad reklamami TV. Odkrycie w sobie żyłki scenarzysty pognało mnie ku operatorce i montażowi. Wideofilmowanie stało się moim sposobem na życie. Od filmu do filmu, z coraz większą atencją traktując nowe medium, wylądowałem na wyspie pt.: „Reportaż Ślubno-Weselny". Realizując tego typu zadanie, za cel, stawiam sobie odczarowanie opinii, że film z wesela to nużąca dłużyzna, której nie da się oglądać. Nie jest to łatwe zadanie. Dlatego też kamerzysta zbierając materiał musi, wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, aby powstał ciekawy film ślubny. Toteż za każdym razem staram się zachować świeżość spojrzenia, nie popadając w rutynę. Czy efekty są zadowalające? Oceńcie sami, oglądając klipy finałowe.

Poznań, okolice i nie tylko!

„Specjalność Zakładu” to videofilmowanie ceremonii ślubnej wraz ze wszystkimi towarzyszącymi jej wydarzeniami, z weselem na czele. Obszar działania to głównie Poznań i okolice. Wynikiem kilku- lub kilkunastogodzinnej pracy na „Reporterskim Planie Ślubno-Weselnym” są dwa rodzaje filmu. Długi albo krótki. W filmie długim (ok. 140 min.) zobaczycie wszystko co działo się na Waszym ślubie i weselu w formie reportażu, który dla urozmaicenia przeplatany jest klipami (tzw. teledyskami) gdzie za pomocą krótkich ujęć ukazane są wydarzenia, którym można poświęcić mniej czasu. Mam tu na myśli - część Mszy Św. po przysiędze, życzenia czy ujęcia z zabawy weselnej, nagrane jakby ukradkiem ;) Za to film krótki (ok. 45 min.) zawiera głównie ujęcia pomontowane w formie klipów. Tu w reporterskiej relacji „na żywo” zobaczycie Waszą przysięgę oraz pierwszy taniec. Jeśli 140 minut to za dużo, a 45 minut to za mało to wyślijcie zapytanie o film, który trwa 100 minut. Na koniec najważniejsze. Każdy rodzaj filmu zakończony jest tzw. FINAŁEM czyli klipem/teledyskiem podsumowywującym dzień Waszych zaślubin i wesela.

Co to są Pajacyki?

Każdy film z naszej oferty kończy się tzw. Finałem. FINAŁ jest to teledysk zawierający najlepsze i najważniejsze ujęcia, które nagramy podczas Waszego ślubu. Montaż tego teledysku opiera się na jednym podkładzie muzycznym i trwa ok. 3-4 min. W tym teledysku to Wy jesteście głównymi bohaterami wszystkich ujęć. Natomiast FINAŁ Z PAJACYKAMI to teledysk składający się z dwóch części. W pierwszej znajdą się najważniejsze ujęcia z Waszego ślubu, a w drugiej z samego wesela. Idea PAJACYKÓW jest taka aby po poważnej i romantycznej pierwszej części teledysku dorzucić ujęcia z tzw. „przymróżeniem oka”. Aby to osiągnąć, w tej drugiej części teledysku znajdą się ujęcia z Waszymi przepysznie bawiącymi się gośćmi.

Ujęcia z drona ...

Dziś wydaje się, że każdy kamerzysta ślubny powinien oferować ujęcia z drona i celem zwiększenia atrakcyjności naszych filmów my również proponujemy Wam taką możliwość. Film ślubny zawierający kilka lub kilkanaście sekund kadrów z lotu ptaka z pewnością ucieszy oko każdego widza. Kościół, czy przejazd na salę, a może też i sama sala to nie jedyne pomysły na wykorzystanie tej technologii. Jednak trzeba pamiętać, że aby kamerzysta uruchomił drona, musi być dobra pogoda, czas oraz spełnione warunki techniczne. Możecie zamówić tę usługę ale bez gwarancji jej wykonania i wtedy nie poniesiecie żadnych kosztów.

 

 

Kamerzysta w roli Fotografa!

Tak, tak Piotr Bartkowiak bo o nim mowa, fotografią ślubną zajmuje się od 2005 roku. Dzięki swojemu doświadczeniu i artystycznemu spojrzeniu na rzeczywistość jest w stanie uchwycić najważniejsze chwile Waszego ślubu w niecodzienny sposób. Ma nadzieję, że obdarzycie go swoim zaufaniem i będzie mógł towarzyszyć Wam w tym wyjątkowym dniu. Z mojej perspektywy mogę tylko poręczyć, że współpraca z Piotrem przy filmach z Pakietu ZŁOTEGO zaoowocowała zupełnie nowym spojrzeniem. Tak oto po trzech latach udanej współpracy uznaliśmy, że Pakiet VIDEO-FOTO będzie idealnym rozwiązaniem dla wielu par nie tylko z Poznania ale i okolic. Reasumując - specjalnie dla Was kamerzysta + fotograf/kamerzysta w jednym pakiecie! Oczywiście gdy porównamy Pakiet VIDEO-FOTO z typowo filmowym Pakietem ZŁOTYM to bez dwóch zdań film ślubny będzie pełniejszy w tym drugim. Jednak gdy porównamy go z filmem z Pakietu CZERWONEGO to z pewnością Pakiet VIDEO-FOTO wypadnie lepiej. Tu zapytacie - czy nie będzie to miało wpływu na same zdjęcia? Odpowiadam: niewielki - ponieważ praca fotografa na rzecz kamerzysty będzie ograniczona do minimum, a w chwilach gdy to będzie możliwe, a jest ich na weselach sporo, fotograf przemieni się w kamerzystę. Z mojego punktu widzenia - pomoc fotografa najbardziej przyda się tam gdzie to jest konieczne - czyli w kościele, podczas całej mszy gdy poza paroma ważnymi momentami fotograf ma mniej pracy. Wierzę, że uda się to połączyć, a Pakiet VIDEO-FOTO wejdzie na stałe do naszej oferty! Poniżej mała próbka możliwości Piotra Bartkowiaka. Więcej na www.storyoflove.com.pl

 

 

Wywiady czyli „Zepsuta Sukienka”.

A to już nasze „Crème de la Crème”. Videofilmowanie realizowane w tej części wesela, jest bardzo spontaniczne i wszystkim przynosi dużo radości.  Klip Finałowy z Pajacykami to ciąg ujęć z muzyką w tle. My namawiamy Was aby ten finał jeszcze bardziej ubarwić. Wypowiedzi gości na temat sukienki czy muchy przyniosą Wam najwięcej radości - tego jesteśmy pewni. W okolicach godziny 22.00 ruszamy do akcji wywiadowczej. Przez bite dwie godziny buszujemy między stolikami wśród gości i zadajemy im absurdalne pytania. Szukamy winnego zepsucia sukienki lub zagubionej muchy. A goście? Najczęściej szybko łapią klimat absurdu i wymyślają niestworzone rzeczy. Finalnie najważniejszym zadaniem jest - pomontować to tak aby wszystko nabrało tempa, a historia śledztwa ułożyła się w jedną logiczną całość. A co gdy część przepytywanych nie chce udzielać wywiadów - nie martwcie się - w zadawaniu pytań jesteśmy niestrudzeni. Oczywiście nie każdy będzie miał ochotę na wywiad, a wtedy poprosimy o życzenia dla Was - a tego już nikt nie odmawia ;) Przekonajcie się sami, że z nami będzie to niezapomniany ślub dla Was i wszystkich gości. Ja ze swej strony mogę dodać, że podczas montażu wywiadów mam „ubaw po pachy”. Nic tak nie cieszy jak wyrwane z kontekstu i wymieszane między sobą wypowiedzi. Jak zapewne już się zorientowaliście dobry kamerzysta na wesele ma bardzo dużo zadań do wykonania. Warto, aby nad realizacją czuwał ktoś doświadczony i posiadający pomysł na ciekawy film. Dlatego jeśli przejeżdżacie przez Poznań lub mieszkacie tutaj na stałe, zajrzyjcie do naszego biura. Wspólnie omówimy szczegóły Waszej imprezy.

Kontakt

Facebook

Polecam

Człowiek z Kamerą
Poklatki 70
63-005 Kleszczewo
tel. 502 655 833
e-mail: roman@czlowiekzkamera.pl
Zapraszam również do odwiedzin mojego profilu na fejsbuku
facebook.com/czlowiekzkamera